Výhody leasingu

Technológia sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Ako udržíte tempo Vy?

Organizácie sa obracajú na možnosť leasingu v snahe adaptovať sa meniacemu sa technologickému prostrediu. Leasing dovolí robiť tie najlepšie rozhodnutia v správny čas tak, aby Vám zaistili budúci rast. Tu je len niekoľko dôvodov, prečo si 8 z 10 organizácií vyberajú možnosť leasingu či financovania zariadení.

Kontrolujete svoj rozpočet.

Majte prístup k všetkej technike, ktorú dnes potrebujete, a náklady si rozložte na dobu leasingu. Ak nastane nejaká zmena a budete chcieť upraviť svoj rozpočet, Vaša leasingová spoločnosť Vám vyjde v ústrety a prispôsobí leasing Vašim aktuálnym potrebám.

Investujte.

Leasované zariadenia, ako sú technológie, ktoré sa časom amortizujú, uvoľňujú peňažný tok a úverový limit pre ďalšie možnosti. Mnoho organizácií uprednostňuje investovať tieto peniaze do výnosových projektov, či uložiť financie ako rezervu pre prípad nečakaných udalostí.

Zmeňte svoj názor.

Je ťažké predpokladať, kedy bude na trh uvedená nová, vyspelejšia technológia. Leasing Vám ponúkne ideálne riešenie pre obstaranie technológií. Už nebudete limitovaní termínmi stanovenými výrobcami.

Zorganizujte si obnovu.

Je príliš ľahké odkladať obnovu IT, ak nemáte plán. Ale naťahovať prevádzku IT nad hranicu skutočného užívania jednoducho nie je efektívne. Organizovaná obnova IT je s leasingom ľahká. Upgrade je vždy ďalším bodom programu.

Zbavte sa nutnosti likvidácie.

Likvidácia IT zariadení často býva časovo náročnou starosťou. V prípade leasingu jednoducho stačí poslať zariadenia späť leasingovej spoločnosti, ktorá sa postará o jej vyčistenie, či jeho rozobranie a recykláciu tak, aby chránil Vás i životné prostredie.

Spoľahnite sa na Vašu leasingovú spoločnosť.

Tím v leasingovej spoločnosti by sa mal dopĺňať s Vašim nákupným, finančným a IT tímom – zadávať objednávky, zariadiť platby dodávateľom, pracovať v rámci Vášho rozpočtu a byť Vám k dispozícií.

Zlepšite svoju výsledovku.

Ak je všetko urobené správne, náklady na leasing budú nižšie ako pri vlastníctve. Seriózna leasingová spoločnosť bude investovať zostatkovú hodnotu do Vášho zariadenia, čo znamená, že budete platiť menej, ako sú originálne náklady za nákup zariadení, a to sa rovná reálnym úsporám.

Načúvajte expertom.

Technický analytik IDC hovorí, že leasing ponúka úroveň automatizácie, flexibility a jednoduchosti, ktorá zákazníkom umožňuje solídny manažment IT majetku a zredukuje celkové náklady za vlastníctvo.

Stiahnite si report IDC a zistite, prečo si spoločnosti vyberajú leasing technológií.