Novinky

EPC pridáva certifikácie v Európe

22.10.2021

Bratislava, Slovensko, (20. október, 2021)   EPC Global Solutions Slovakia, s. r. o., dcérska spoločnosť CSI Leasing, Inc. (CSI) a sesterská spoločnosť EPC, Inc. (EPC), ako jeden z najväčších svetových poskytovateľov recyklácie IT majetku (ITAD),  nedávno oznámili, že odteraz sú plne certifikované podľa nasledujúcich noriem:

 

PAS99 – Integrovaný systém riadenia

ISO 9001 – Systém riadenia kvality

ISO 14001 – Systém environmentálneho manažérstva

ISO 45001 – Systém riadenia zdravia a bezpečnosti pri práci (BOZP)

 

Pre EPC Global Solutions Slovakia je to po prvý krát, kedy táto spoločnosť  získala všetky certifikácie. Tieto certifikácie sa tiež vzťahujú na jej materskú spoločnosť CSI Leasing Slovakia, s. r. o.

„Získanie týchto certifikácií je dôkazom toho, že sme sa zaviazali poskytovať našim zákazníkom najvyššiu úroveň služieb spolu s environmentálne udržateľnými riešeniami a bezpečnými pracovnými podmienkami pre našich zamestnancov,“ povedal Martin Kardoš, výkonný riaditeľ pre strednú a východnú Európu spoločností CSI Leasing a EPC Global Solutions Slovakia. „Chcem oceniť tvrdú prácu a odhodlanie nášho tímu pre dodržiavanie predpisov, ktorý neúnavne pracoval na tom, aby zariadenia spĺňali požadované fyzické, procedurálne a dokumentačné vylepšenia.“

Okrem európskych certifikácií sú všetky spoločnosti EPC na celom svete certifikovanými partnermi Blancco Certified Data Erasure Platinum a certifikovanými autorizovanými modernizátormi spoločnosti Microsoft. Každá spoločnosť tiež pracuje na certifikácii R2, ktorej dokončenie je naplánované na rok 2022. Každý región má navyše svoj vlastný súbor certifikácií relevantných pre miestne zákony a nariadenia, vrátane NAID, e-Stewards a ISO 14001 v USA a NAID v Kanade.

EPC so sídlom neďaleko od St. Louis, Missouri, USA, má 17 pobočiek na recykláciu IT majetku po celom svete spolu s rozsiahlou sieťou strategických aliancií dodávateľov. EPC tak poskytuje služby v takmer 70 krajinách, vďaka čomu je globálna geografická stopa spoločnosti jednou z najväčších v odvetví recyklácie IT majetku.